Transfer to Otopeni timetable

Book now via Call Center

The transfers to and from Henri Coanda Otopeni Airport (Bucharest) are daily, throughout the day, according to a program adapted to the main airlines. The starting points are Constanta and Brasov, but on request we can take over a radius of 40 km beyond the two main centers.

Pick-up locations:

Constanta - Otopeni: Mangalia (Petrom), Navodari (Penny Shop), Ovidiu (Church), Lumina (Center), Constanta (Train Station), Valu lui Traian (Church), Basarabi (Restaurant Balada), Cernavoda (Round Tower Roundabout), Fetesti (Petrom Station or Tax Station)

Brasov - Otopeni: Brasov (Aro Palace Hotel), Predeal (Railway Station), Azuga (Bus Station), Busteni (Train station), Sinaia (Central Park), Comarnic (Rompetrol Station), Fagaras (House of Culture)

The airport shuttle service is available in Shuttle bus mode, thus benefiting from all the advantages of a private transfer. Below you find a timetable showing the hours of departure for each station.

 

 CONSTANTA - OTOPENI AIRPORT

      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Mangalia (Petrom - Casa Tineretului) 90 lei 23:45 02:00 05:00 06:30 08:00 09:30 11:00 13:00 15:00 18:30 21:30
Eforie Sud (Main street) 90 lei 00:15 02:30 05:30 07:00 08:30 10:00 11:30 13:30 15:30 19:00 22:00
Eforie Nord / Techirghiol (Main street) 90 lei 00:15 02:30 05:30 07:00 08:30 10:00 11:30 13:30 15:30 19:00 22:00
Constanta (Train station) 80 lei 00:45 03:00 06:00 07:30 09:00 10:30 12:00 14:00 16:00 19:30 22:30
Medgidia (Restaurant Balada) 70 lei 01:15 03:30 06:30 08:00 09:30 11:00 12:30 14:30 16:30 20:00 23:00
Cernavoda (Roundabout) 70 lei 01:45 03:45 06:45 08:15 09:45 11:15 12:45 14:45 16:45 20:15 23:15
Fetesti   70 lei 02:00 04:00 07:00 08:30 10:00 11:30 13:00 15:00 17:00 20:30 23:30
Otopeni     04:15 06:30 09:30 11:00 12:30 14:00 15:30 17:30 19:30 23:00 02:00
 

 OTOPENI AIRPORT - CONSTANTA

      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Otopeni Arrivals Parking lot   01:30 03:10 04:15 06:30 10:30 13:00 14:30 16:00 17:20 19:30 21:00 22:30 23:30
Fetesti Petrom – military unit 70 lei 04:00 05:40 06:45 09:00 13:00 15:30 17:00 18:30 19:50 22:00 23:30 01:00 02:00
Cernavoda (Roundabout) 70 lei 04:15 05:55 07:00 09:15 13:15 15:45 17:15 18:45 20:05 22:15 23:45 01:15 02:15
Medgidia (Restaurant Balada) 70 lei 04:30 06:10 07:15 09:30 13:30 16:00 17:30 19:00 20:20 22:30 00:00 01:30 02:30
Constanta (Train station) 80 lei 05:00 06:40 07:45 10:00 14:00 16:30 18:00 19:30 20:50 23:00 00:30 02:00 03:00
Eforie Nord / Techirghiol (Main street) 90 lei 05:30 07:10 08:15 10:30 14:30 17:00 18:30 20:00 21:20 23:30 01:00 02:30 03:30
Eforie Sud (Main street) 90 lei 05:30 07:10 08:15 10:30 14:30 17:00 18:30 20:00 21:20 23:30 01:00 02:30 03:30
Mangalia (Petrom - Casa Tineretului) 90 lei 06:00 07:40 08:45 11:00 15:00 17:30 19:00 20:30 21:50 00:00 01:30 03:00 04:00
 

 BRASOV - OTOPENI AIRPORT

      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Fagaras (House of Culture) 120 lei 23:10 02:00 x 06:00 x 08:30 x 11:30 x 14:30 x x
Sfantu Gheorghe (Rompetrol) 100 lei 23:40 02:30 x 06:30 x 09:00 x 12:00 x 15:00 x x
Poiana Brasov (Parking lot) 100 lei 23:55 02:45 05:15 06:45 07:45 09:15 10:45 12:15 13:15 15:15 17:15 20:15
Brasov (Aro Palace) 70 lei 00:40 03:30 06:00 07:30 08:30 10:00 11:30 13:00 14:00 16:00 18:00 21:00
Predeal (Train station) 70 lei 01:10 04:00 06:30 08:00 09:00 10:30 12:00 13:30 14:30 16:30 18:30 21:30
Azuga (Train station) 60 lei 01:20 04:10 06:40 08:10 09:10 10:40 12:10 13:40 14:40 16:40 18:40 21:40
Busteni (Train station) 60 lei 01:30 04:20 06:50 08:20 09:20 10:50 12:20 13:50 14:50 16:50 18:50 21:50
Sinaia (Train station) 60 lei 01:40 04:30 07:00 08:30 09:30 11:00 12:30 14:00 15:00 17:00 19:00 22:00
Comarnic (Rompetrol) 60 lei 01:50 04:40 07:10 08:40 09:40 11:10 12:40 14:10 15:10 17:10 19:10 22:10
Otopeni     03:40 06:30 09:00 10:30 11:30 13:00 14:30 16:00 17:00 19:00 21:00 00:00

 OTOPENI AIRPORT - BRASOV

      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Otopeni     02:00 04:00 07:30 10:30 12:30 14:00 15:00 16:00 18:00 19:30 22:00 23:30
Comarnic (Rompetrol) 60 lei 03:50 05:50 09:20 12:20 14:20 15:50 16:50 17:50 19:50 21:20 23:50 01:20
Sinaia (Central park) 60 lei 04:00 06:00 09:30 12:30 14:30 16:00 17:00 18:00 20:00 21:30 00:00 01:30
Busteni (Train station) 60 lei 04:10 06:10 09:40 12:40 14:40 16:10 17:10 18:10 20:10 21:40 00:10 01:40
Azuga (Train station) 60 lei 04:20 06:20 09:50 12:50 14:50 16:20 17:20 18:20 20:20 21:50 00:20 01:50
Predeal (Train station) 70 lei 04:30 06:30 10:00 13:00 15:00 16:30 17:30 18:30 20:30 22:00 00:30 02:00
Brasov (Aro Palace) 70 lei 05:00 07:00 10:30 13:30 15:30 17:00 18:00 19:00 21:00 22:30 01:00 02:30
Poiana Brasov (Parking lot) 100 lei 05:45 07:45 11:15 14:15 16:15 17:45 18:45 19:45 21:45 23:15 01:45 03:15
Sfantu Gheorghe (Rompetrol) 100 lei 06:00 08:00 x 14:30 16:30 x 19:00 x 22:00 x 02:00 x
Fagaras (House of Culture) 120 lei 06:30 08:30 x 15:00 17:00 x 19:30 x 22:30   02:30 x

 

Oferta permanenta

Oferta permanenta

Oferta permanenta

ICAR Tours

Iti oferim o paleta larga de optiuni turistice: Turism individual si de grup, Bilete de odihna si tratament, Circuite externe, Sejururi in tara si strainatate, Bilete de avion, Rezervari hoteliere, Asigurari medicale de calatorie, Transferuri zilnice din Constanta si Brasov la Aeroportul Otopeni si retur

Cazare Litoral - by ICAR Tours

Cazare pe litoral in Romania - avem oferta ideala! Tot ce ai nevoie pentru un concediu reusit cu un buget rezonabil pentru un numar mare de hoteluri pe litoral. Informatii reale de cazare la mare, locuri verificate, oferte si reduceri de nerefuzat. Noi ne ocupam de cazare, tu pregateste-ti bagajele!

MASC - Mamaia Apartments Summerland Club

MASC iti ofera Garsoniere si apartamente de inchiriat in zona de Nord a statiunii Mamaia, cunoscuta la nivel international ca fiind un centru al clubbingului si a celor mai tari petreceri.

Povestile Marii Negre

Povestile Marii Negre este un proiect de promovare a turismului regional, prin povesti, povestiri, legende, oameni si locuri din jurul Marii Negre.

Doresc sa mă contactati pentru:

I agree to the General Terms and Conditions

0